Zdjęcie przykładowe

Hamulec elektryczny


Coraz większa liczba, nowych samochodów wyposażona jest w hamulec elektryczny. Zastosowana w nich elektryka wpływa na bardziej skomplikowaną obsługę, niż w przypadku hamulca ręcznego. Na kokpcie umieszczony jest przycisk, który uruchamia hamulec. Po jego wciśnięciu hamulce zostają automatycznie zablokowane przez elektroniczny mechanizm. Komputer pokładowy w tym czasie wyświetli kierowcy komunikat o danym zdarzeniu.

Wyróżniamy dwa systemy elektryczne hamulca

TRW - zamontowane są w tylnych zaciskach hamulcowych pojazdu. Przekładnie pozwalają silniczkom na przesuwanie tłoczka hamulcowego, co bezpośrednio wpływa na dociśnięcie klocków do tarczy hamulcowej. System nie posiada linek hamulcowych.

ATE- w odróżnieniu od systemy TRW ATE został wyposażony w linki hamulcowe, która naciągana jest przez silniczek elektryczny.

Cały proces naprawy hamulca elektrycznego polega na wymianie wszystkich linek hamulca elektrycznego. Klient przesyła cały mechanizm, po czym my zajmujemy się solidną naprawą w oparciu o wytrzymałe tworzywo, jakim jest stal nierdzewna i odsyłamy gotowy do założenia produkt do klienta. Udzielamy 3 lata gwarancji na nasze hamulce elektryczne do wszystkich modeli samochodów, wierząc, że nasze doświadczenie i wiedza przejawia się w jakości naszych usług.

Kim jesteśmy

Przedsiębiorstwo LINCAR zajmuje się produkcją linek do pojazdów, maszyn czy urządzeń.

Nasz szeroki asortyment obejmuje m.in. linki motoryzacyjne (linka hamulca, sprzęgła, przyczep, maszyn rolniczych), a także przeznaczone do wózków dziecięcych, lamp i żytandowli oraz mebli.

Jesteśmy w stanie wykonać każdą linkę - w tym linki do zabytkowych pojazdów.

Dlaczego Lincar?

  • Wysoka jakość i precyzja wykonania.
  • Szybki czas realizacji
  • Realizacja nietypowych zamówień
  • Rabaty dla stałych klientów

Dane kontaktowe

PPHU LINCAR - produkcja i dorabianie linek motoryzacyjnych.

42-200 Częstochowa
ul. Wielkoborska 136

Tel.: 34 361 44 54
Kom.: 601 07 15 66
E-mail: lincar@op.pl