Zdjęcie przykładowe

Hamulec ręczny

Jest jednym z dwóch układów hamulcowym samochodu. Hamulec ręczny, zwany jest również awaryjnym i jak sama nazwa wskazuje jest odpowiedzialny za awaryjne wyhamowanie pojazdu i ułatwia eksploatację pojazdu. Może być aktywowany poprzez podniesienie dźwigni znajdującej się pomiędzy fotelem kierowcy i fotelem pasażera, pociągnięcie uchwytu szufladki lub przez naciśnięcie pedału po lewej stronie pod deską rozdzielczą.

Sposób włączania hamulca zależy od modelu pojazdu. Hamulec wykorzystywany jest w wielu codziennych sytuacjach na drodze np. podczas postoju na światłach czy w korku. W tych przypadkach nie jest najlepszym rozwiązaniem trzymanie wciśniętego hamulca, co może wpłynąć na jego szybsze uszkodzenie lub zmniejszenie efektywności. Regularne używanie hamulca ręcznego wpływa na jego wydłużone sprawne funkcjonowanie.

Proces naprawy

Nasi specjaliści zajmują się tworzeniem nowej linki hamulcowej na podstawie przesłanego od klienta wzoru hamulca w taki sposób, aby w 100% odzwierciedlał jego oryginalną wersję.

Koncentrujemy się na jakości materiałów, które przekładają się na żywotność linki. Do jej wykonania stosujemy stal powlekaną teflonem lub stal nierdzewną inox, czyli dwa materiały gwarantujące brak korozji.

Efektem końcowym naszych prac jest hamulec ręczny niczym nie odbiegający od oryginalnego, nowego elementu. Nasze doświadczenie pozwala na produkcję linek do wszystkich modeli aut.

Kim jesteśmy

Przedsiębiorstwo LINCAR zajmuje się produkcją linek do pojazdów, maszyn czy urządzeń.

Nasz szeroki asortyment obejmuje m.in. linki motoryzacyjne (linka hamulca, sprzęgła, przyczep, maszyn rolniczych), a także przeznaczone do wózków dziecięcych, lamp i żytandowli oraz mebli.

Jesteśmy w stanie wykonać każdą linkę - w tym linki do zabytkowych pojazdów.

Dlaczego Lincar?

  • Wysoka jakość i precyzja wykonania.
  • Szybki czas realizacji
  • Realizacja nietypowych zamówień
  • Rabaty dla stałych klientów

Dane kontaktowe

PPHU LINCAR - produkcja i dorabianie linek motoryzacyjnych.

42-200 Częstochowa
ul. Wielkoborska 136

Tel.: 34 361 44 54
Kom.: 601 07 15 66
E-mail: lincar@op.pl